Κύπελλο ποδοσφαίρου, ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 1-2: Με επική ανατροπή στις καθυστερήσεις προκρίθηκε στα ημιτελικά- Δείτε τα γκολ

Μέχρι το 94′ το γκολ του Αντρέ Σιμόες από το 83′ έδινε την πρόκριση στην ΑΕΚ. Από εκεί και μετά όμως όλα γύρισαν ανάποδα στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων. Ένα σουτ του Κούρτιτς στο 95′ το οποίο βρήκε δίχτυα με τη βοήθεια του δοκαριού, κι άλλο ένα του Μίτριτσα στο 97′ έκαναν τον ΠΑΟΚ να ανατρέψει με μυθικό τρόπο το εις βάρος του σκορ παίρνοντας τη νίκη με 1-2 και μαζί την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου, εκεί που θα βρει απέναντί του τον Ολυμπιακό. Δύο γκολ είδε ο Μήτογλου να ακυρώνονται μέσω VAR για μια ΑΕΚ που μένει εκτός στόχων για άλλη μια σεζόν πολύ νωρίς.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-chrsyn4kzykh-sf)

Έτσι ξεκίνησαν Γιαννίκης και Λουτσέσκου
Με την πιο δυνατή του επιθετική τετράδα ξεκίνησε ο Γιαννίκης την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ δηλαδή επιλέχθηκε πίσω από τον Αραούχο, με τους Τσούμπερ και Λιβάι Γκαρσία στα δύο άκρα της επίθεσης. Μια τετράδα που είχε βρεθεί στο αρχικό σχήμα μέχρι σήμερα μόλις μια φορά, στο ματς της 2ης αγωνιστικής με τον ΟΦΗ.

Ο Τσιντώτας ήταν φυσικά στην εστία, δεξιά στην άμυνα ξεκίνησε τελικά ο Ρότα αντί του Μισελέν, ο Χατζισαφί ήταν στα…